Ciekawe książki do czytania dla dorosłych

Ciekawe książki do czytania dla dorosłych

Książki na prezenty na święta 2020 od Tania Książka to doskonały pomysł, dzięki któremu można sprawić olbrzymią radość wielu osobom. Pomimo tego, że wiele osób negatywnie wypowiada się o czytaniu (kto ma dzisiaj na to czas?), to znajduje się jeszcze większa liczba osób, które twierdzą, że czytanie to jedna z najlepszych rzeczy, którą można sobie dzisiaj samodzielnie zafundować.

“Nieodnaleziona”

Remigiusz Mróz w natarciu. Daniel Werner miał szczęśliwe życie. Do pewnego momentu. Gdyby mógł to chętnie by cofnął czas i postąpiłby inaczej. Na pewno oświadczyłby się wcześniej i być może on i jego narzeczona nie zostaliby napadnięci. Teraz mogliby cieszyć się z kolejnej rocznicy ślubu. Ale to tylko marzenia, bowiem dziesięć lat temu on i jego ukochana zostali napadnięci. On przeżył, a ona zniknęła i nikt nie wie co się tak naprawdę stało. Brak poszlak, brak dowodów. Daniel wie, że już nigdy nie zobaczy swojej ukochanej. Spędza życie w samotności, starając się w miarę żyć normalnie. Jakie jest jego zdziwienie, gdy po tak długim upływie czasu na jednej ze stron w sieci znajduje zdjęcie ukochanej. Ktoś prowadzi jej poszukiwania. Daniel sądzi, że jest to osoba łudząco podobna. Sprawa ma się zupełnie inaczej, kiedy na tym samym profilu ktoś po kilku dniach wkleja zdjęcie, które on sam osobiście wykonał 10 lat wcześniej. Zdjęcie, którego nikt nie wiedział. Daniel postanawia wyjaśnić co się tak naprawdę stało. Co stało się z kobietą, którą kochał? Wydawało mu się, że doskonale znał osobę, która była przy nim od czasów dziecka. Ale czy to prawda?

“To, co zostawiła”

Ellen Marie Wiseman zaprasza do poznania historii dziewczyny, która na nowo próbuje odnaleźć się w świecie. Jest rok 1995. Isabella trafia do nowej rodziny zastępczej, gdzie na nowo będzie chciała odnaleźć namiastkę szczęścia. Jej ojciec został zamordowany przez jej własną matkę, co ma duży wpływ na życie młodej Izzy. Dziewczyna decyduje się na pomoc nowym rodzicom w muzeum, gdzie trafia na ślad listów, które pochodzą sprzed wielu lat. Izzy z wielkim przejęciem czyta słowa Clare, które zostały sporządzone w roku 1929. Clare była jej rówieśniczką, która została zamknięta w szpitalu dla obłąkanych osób. Wszystko przez to, że sprzeciwiła się decyzji rodziców i pokochała biednego syna szewca. Rodzice chcieli jej wybić tą miłość z głowy, dlatego despotyczny ojciec zdecydował się umieścić córkę w takim miejscu. Jak historia Clare wpłynie na życie Izzy, która nienawidzi swojej matki za to, że ta zamordowała jej ojca?

Boże Narodzenie zdjęcie freepik - pl.freepik.com
Share