Fajne pomysły na prezent

Fajne pomysły na prezent

Na ogół inspiracji, jeżeli chodzi o prezenty na święta 2020, szukamy w sieci (tutaj np.: https://www.taniaksiazka.pl/Prezenty). Tam też wśród wielu propozycji znaleźć można książki. Pomysł łatwy, bardzo przyjemny, który jest w stanie przynieść mnóstwo radości i przyjemności.

“Rodzanice”

Katarzyna Puzyńska po raz kolejny zaprasza do przeczytania historii policjantów z Lipowa. Do książki, gdzie może wydarzyć się naprawdę dużo. Rodzanice to mała miejscowość, gdzie dużo osób wierzy w przesądy. Zbliża się noc krwawego księżyca, która budzi strach w mieszkańcach. Wszyscy uważają, że w tą oto noc na ziemi pojawia się demon, który wobec nikogo nie ma przyjaznych zamiarów. Sprawę potęguje fakt, że w zbiorniku wodnym zostaje odnalezione ciało kobiety. Jedna jej ręką zostaje nadszarpnięta przez jakieś zwierzę. Ginie też dziennikarka, która chciała ostrzec komisarz Klementynę Kopp przed wilkołakiem. Na dodatek pani Kopp również znika. Wszyscy uważają, że to właśnie…komisarz jest winna temu, co się aktualnie dzieje w miasteczku. W szczególności, że ta zniknęła i nie może sama siebie obronić. Tylko aspirant Daniel Podgórski uważa, że pani komisarz, która jest już na emeryturze jest niewinna. Chce on dowieść prawdy, ale musi uważać na to co robi, aby nie wyjawić tajemnicy, którą skrywa na dnie swojego serca. Czy mieszkańcy Lipowa powinni zacząć się bać? Czy ktoś będzie na tyle dzielny, aby móc przeciwstawić się demonowi? I gdzie podziała się komisarz Kopp? Warto zanurzyć się do świata, gdzie na każdym kroku czyha wiele tajemnic.

“Karuzela. Tom 1”

Hazard, narkotyki, wielkie pieniądze i prawnicze zagrywki, czyli coś, co Paulina Świst funduje swoim czytelnikom w doskonałej prawie. Piotr i Olka to dwoje znajomych, a właściwie przyjaciół. Kobieta ma od dawna problem z używkami, a jej mąż to nałogowy hazardzista. Piotr kocha piękne kobiety, a jego żona całkiem niedawno przeszła załamanie nerwowe. Tak przykre wydarzenia z prywatnego życia sprawiają, że ta dwójka zbliża się coraz mocniej do siebie. Na tyle, że zaczynają ich łączyć nawet sprawy zawodowe. Prawnicy używają swojej wiedzy, jak również znajomości w świecie przestępczym, dzięki czemu udaje im się zarobić ogromne pieniądze. To, co tak pięknie im się od początku układa, nagle zaczyna się rozpadać jak domek z kart. Bo ktoś zaczął sypać i współpracować z prokuraturą. Olka trafia do więzienia, a Piotrek musi uciekać za granicę. Czy to ich koniec? Okazuje się, że nie, ponieważ na arenę zaczynają wchodzić inni bohaterowie, którzy jeszcze nieźle namieszają w całej akcji.

Boże Narodzenie od freepik - pl.freepik.com
Share